Sigurno u prometu, 23 međužupanijsko natjecanje i 5 na nivou BiH

Sigurno u prometu, 23 međužupanijsko natjecanje i 5 na nivou BiH

Auto moto savez u Bosni i Hercegovini organizirao je 23. međužupanijsko natjecanje “Sigurno u prometu”, i 5. „Natjecanje na nivou BiH“ u suradnji s Auto moto savezom Republike Srpske učenika osnovnih škola iz poznavanja prometnih i sigurnosnih pravila i vještine upravljanja biciklom, u sportskoj dvorani u Orašju.

Na međužupanijskom natjecanju sudjeluje 11 školskih ekipa (pobjednika županijskih natjecanja) iz 6 županija, Hercegovačko-neretvanske, Zapadnohercegovačke, Hercegbosanske, Županije Središnja Bosna, Posavske i Zeničko-dobojske županije.

U sklopu ove manifestacije održati će se i „Natjecanje na razini BiH“ u kojem je natječu tri najbolje školske ekipe sa Međužupanijskog natjecanja i tri školske ekipe iz Republike Srpske koje su postigle najbolje rezultate na natjecanjima u RS-u.

Natjecanje „Sigurno u prometu“ je najmasovnija  prometno-preventivna i edukativna akcija u kojoj sudjeluju učenici iz 160 škola iz Federacije BiH i Republike Srpske i koje se odvija u više razina natjecanja, počevši od školskih, općinskih, županijskih i međužupanijskih natjecanja i u završnici natjecanja na razini BiH.

Cilj ove prometno-preventivne i edukativne akcije je doprinijeti povećanju razine sigurnosti cestovnog prometa i podizanju razine prometne kulture kroz edukaciju učenika osnovnih škola u poznavanju prometnih pravila i kroz natjecanja učenika u poznavanju prometnih pravila i upravljanju biciklom u uvjetima cestovnog prometa.

Rezultati međužupanijskog natjecanja:

Najbolji u konkurenciji dječaka na međužupanijskom natjecanju bili su:

  1. Amelin Plavić Osnovna škola „Vladimira Nazora“ Odžak
  2. Stipe Bago Osnovna škola „Ivana Mažuranića“ Posušje
  3. Marko Antonio Orkić Osnovna škola „Orašje“ Orašje

Najbolji u konkurenciji djevojčica na međužupanijskom natjecanju bili su:

  1. Josipa Sušilović Osnovna škola „Orašje“ Orašje
  2. Franka Sabljo Osnovna škola „Ivana Mažuranića“ Posušje
  3. Sara Jazvić Osnovna škola „Vladimira Nazora“ Odžak

Ekipno najbolje škole na međužupanijskom natjecanju bile su:

  1. Osnovna škola „Vladimira Nazora“ Odžak
  2. Osnovna škola „Orašje“ Orašje
  3. Osnovna škola „Ivana Mažuranića“ Posušje

Rezultati natjecanja na nivou BiH:

Najbolji u konkurenciji dječaka natjecanja na nivou BiH bili su:

  1. Stefan Popović Osnovna škola „Jovan Dučić“ Banja Luka
  2. Amelin Plavić Osnovna škola „Vladimira Nazora“ Odžak
  3. Njegoš Đukić Osnovna škola „Sveti Sava“ Brod

Najbolji u konkurenciji djevojčica natjecanja na nivou BiH bili su:

  1. Melina Horosković Osnovna škola „Vladimira Nazora“ Odžak
  2. Ana Janković Osnovna škola „Novak Pivašević“ Čelinac
  3. Sara Jazvić Osnovna škola „Vladimira Nazora“ Odžak

Ekipno najbolje natjecanja na nivou BiH bili su:

  1. Osnovna škola „Vladimira Nazora“ Odžak
  2. Osnovna škola „Sveti Sava“ Brod
  3. Osnovna škola „Novak Pivašević“ Čelinac
Category